9 gražiausios pasaulyje kaimo sodybos, kurias kiekvienas turėtų aplankyti

Devynios vietos, aštuonios šalys, keturi žemynai – jei ieškote geriausios pasaulyje kaimo sodybų nuomos, šios vietos tikrai pateisins net pačius didžiausius lūkesčius! Žinoma, jei pavyks jose gauti rezervaciją…
Devynios vietos, aštuonios šalys, keturi žemynai – jei ieškote geriausios pasaulyje kaimo sodybų nuomos, šios vietos tikrai pateisins net pačius didžiausius lūkesčius! Žinoma, jei pavyks jose gauti rezervaciją…

Gražiausios pasaulio sodybos nuomai

1. “LeMoulin Vert” – Varenas, Prancūzija

  1. „Le Moulin Vert“ malūnas – Varenas, Prancūzijos kaimas, sodybų nuoma

XVIII amžiaus malūnas „Le Moulin Vert“ gali pasigirti nuosavu malūno tvenkiniu, privačiu upės ruožu ir didžiuliu baseinu. Ši graži vieta yra vos už 10 km nuo Saint Antonin Noble Val komunos ir nuostabių Aveyron tarpeklių. Sodybų nuoma kaime populiarios ir Prancūzijoje.

Jei Jums patinka ramybės ir nuostabių nuotykių derinys, ši vieta puikiai atitiks Jūsų sodybų nuomos pageidavimus. Nesvarbu, ar norite paklajoti po regioną, kurio širdyje yra viduramžių pilis, pasinerti į šurmuliuojančius vietinius turgus, ar leistis į kelionę baidarėmis upe, ši vieta užtikrintai aprūpins Jus nepamirštamomis akimirkomis.

Malūno interjeras buvo sukurtas iš prancūzų, marokiečių, anglų ir indų stiliaus mišinio, taip sukuriant tikros prabangos reprezentaciją.

Aplankyti „Le Moulin Vert“ galite ne tik dėl ramaus ir jaudinančio pabėgimo norint pajusti žavingą Prancūzijos kaimo žavesį, bet ir dėl aplinkai draugiško gyvenimo būdo. Kadangi šio objekto savininkai yra ekologijos šalininkai. Tad gali būti, kad išvyksite ne tik pailsėję, bet ir įkvėpti gyventi sveikiau.

2. “Smoky Mts Getaway” sodybų nuoma – Tenesio valstija, JAV

Netoli didžiojo „Smoky Mountains“ nacionalinio parko Tenesio valstijoje, JAV, galite rasti modernių vasarnamių pavadinimu „Smoky Mts Getaway“.

Nameliai bei sodybos kaime, sodybų nuoma kaip teigia jų savininkai, šiame ramiame regione buvo išsaugoti specialiai, todėl gyventojai gali mėgautis kvapą gniaužiančia gamtos aplinka, kalnuotais kraštovaizdžiais ir izoliacijos jausmu. Nepaisant šio nuošalumo, lankytojai turi patogią prieigą prie daugybės lankytinų vietų.

Kiekviename namelyje yra džiakuzi, šildoma vonia, židinys ir biliardo stalas. Žavingas šių erdvių dizainas nepriekaištingai dera su miškinga aplinka, sukeldamas šiuolaikinę klasikinės Teksaso kaubojiškos atmosferos interpretaciją.

3. “Giraffe manor” sodyba – Nairobis, Kenija

Jei pabodo tradicinės atostogų formos, galite papusryčiauti su žirafomis. „Giraffe Manor“ yra butiko stiliaus viešbutis, kuriame gyvena šie egzotiniai gyvūnai. Paprasčiau sakant, čia galite tapti jų svečiais.

„Giraffe Manor“ – viena unikaliausių vietų ar sodybos kaime apsistoti pasaulyje. Ši vieta sujungia laukinę gamtą su išskirtiniu svetingumu ir ilgalaikiu įsipareigojimu išsaugoti žirafas. Šie labai bendraujantys gyvūnai, būna, kad žvilgčioja pro langus ir valgo kartu su viešbutyje apsistojančiais asmenimis.

Viešbučio pastatas sulaukia daug dėmesio iš architektūros mylėtojų. Jis buvo pastatytas 1930-aisiais, o jo stilių įkvėpė Škotijos medžiokliniai nameliai.

Pati viešbučio vieta yra nutolusi apie 20 km nuo Nairobio – Kenijos sostinės, ją supa sodas ir beveik 60 hektarų miškas. Apgyvendinimo šiame viešbutyje kainos priklauso nuo kambario tipo (prasideda maždaug nuo 662 eurų vienam asmeniui).

4. “Mihir Garh” sodybų nuoma poilsiui – Radžastanas, Indija

Viešnagę „Mihir Garh“ galima apibūdinti kaip poilsį didžiulėje smėlio pilies tvirtovėje, pačiame Radžastano dykumos viduryje. Šis viešbutis yra tikras architektūrinis perlas, papuoštas bokštais ir arkomis. Sklando kalbos, kad ši „smėlio pilis“ yra pastatyta iš Džaisalmero, praminto „Auksiniu miestu“, kopų smėlio.

Kaip pirmaujantis ekologinis Radžastano viešbutis, „Mihir Garh“ įsikūręs ant 6 metrų aukščio kopos, apsuptos dykumos žemės, kuri palikta gamtos malonei, kad klestėtų vietinė flora ir fauna.

Šiame viešbutyje yra 9 didžiuliai apartamentai, kurių kiekvienas turi privačią erdvę lauke, o iš ten atsiveria gražiausi vaizdai. Kiekvienas iš apartamentų yra spalvingai apstatytas Radžastano antikvariniais daiktais ir papuoštas egzotiškais vietiniais siuvinėjimais ir raižiniais iš medžio. Viešbutyje taip pat yra 3 kiemai su sodais ir fontanais, 2 poilsio kambariai, terasa saulėlydžio stebėjimui, vidaus ir lauko baseinai.

5. “Treehotel” poilsio nameliai – Harads, Švedija, sodybų nuoma

Tarp geriausių pasaulyje sodybų kaime turi būti ir nameliai medžiuose. Vieni iš garsiausių yra „Treehotel“ nameliai Švedijoje, kur turite galimybę išsinuomoti nakvynę viename iš kotedžų miške netoli Harads kaimo. Šie nameliai yra 15–30 m² dydžio ir yra 4–6 metrų aukštyje virš žemės.

Kiekvienas namelis kaip ir sodybos kaime atrodo skirtingai. Sodybų nuoma jūsų pasirinkimui – galite užsisakyti NSO kapsulinį namelį, namą, primenantį didelį paukščio lizdą, ar Snøhetta sukurtą veidrodinį kubą. Šių namelių Švedijoje kainos svyruoja nuo 1 tūkst. iki 2 tūkst už naktį 2 asmenims.

„Treehotel“ galite atsipalaiduoti ir mėgautis gamta savo tempu, pasivaikščioti Lulės upės krantu, paplaukioti baidarėmis, pažvejoti ar patyrinėti mišką pėsčiomis arba dviračiu. Taip pat siūlome ekskursijas su gidu ir užsiėmimus, įskaitant stebuklingas keliones stebėti šiaurės pašvaistės, pasivaikščiojimus tarp namelių medžiuose ir vietinių produktų degustacijas.

6. “Hidden Haven” vila nuomai – Keiptaunas, Pietų Afrika

„Hidden Haven“ sodybos kaime yra žavingame Hout Bay miestelyje, kuris garsėja savo kraštovaizdžiu ir daugybe retų paukščių rūšių. Pro vilos langus atsiveria nuostabus vaizdas į jūrą ir kalnus, kuriuos, beje, galima matyti ir iš lauko baseino.

Be to, „Hidden Haven“ turi penkis miegamuosius, tris vonios kambarius, atvirą virtuvę ir prabangią poilsio erdvę su židiniu.

7. Nematomas Namas “Joshua Tree” – Kalifornija, JAV

2019 metais nematomą namą „Joshua Tree“ pastatė filmų prodiuseris Chris Hanley. Nuo tada jame jau spėjo apsilankyti tokios žvaigždės kaip Lizzo, Alicia Keys, Ariana Grande ir The Weeknd, taip pat jis pasirodė „Netflix“ seriale „Įspūdingiausios pasaulyje nuomos atostogoms“ (angl. „The World’s Most Amazing Vacation Rentals“).

Šiam namui bei sodybos kaime pritaikyta siurrealistinė struktūra, primenanti pailgą dėžę iš Venecijos veidrodžių, kurioje atsispindi dykumos peizažai.

„Joshua Tree“ nematomame name yra didžiulis 100 metrų baseinas, tris miegamieji, keturi vonios kambariai ir svečiai gali nesirūpinti dėl privatumo – juk namo net nesimato! Svečių rūpestis – tik sodybų nuoma.

8. “Grand Sal” – Velička, Lenkija

„Grand Sal ****“ viešbutis Veličkoje yra išskirtinis dėl neįprastos vietos. Jis įsikūręs istorinėje Veličkos druskos kasykloje Šv. Kinga. Dėl to jis tampa puikia stotele kelionės į Veličkos kasyklą metu. Viena vertus, viešbutis suteikia komfortišką poilsį, kita vertus – skatina apsilankyti unikaliuose Veličkos požemiuose, kurie džiugina turistus iš viso pasaulio.

Verta pridurti, kad lankytojai, kurie nori nakvynės požemiuose, čia turi tokią galimybę. „The Salt Mine“ siūlo apgyvendinimą daugiau nei 100 metrų po žeme esančiuose „Słowacki“ ir „Stajnia Gór Wschodnich“ rūmuose.

9. “LesHautes Roches” – Ročekorbonas, sodybų nuoma Prancūzijoje

Keliaudami į Prancūziją galite apsvarstyti galimybę apsistoti „Les Hautes Roches“ – nedideliame viešbutyje, kuris buvo sukurtas ant Loire upės kranto (esančio ant kalvos). Prancūzijos viešbutis atrodo kaip paprastas kaimo namas. Jame yra tik 14 kambarių, iš kurių 2 yra pagrindiniame pastate, o likę 12 yra iškalti kalvoje. Anksčiau tai buvo urvai, kurie tarnavo kaip bendrabučiai, tačiau 1991 metais jie buvo atnaujinti ir paversti viešbučio kambariais. Dėl to tai yra unikali vieta apsistoti (tam tikras pabėgimas nuo „standartinių“ viešbučių!).

P.S.

Žinoma, kad sąraše „Geriausios pasaulyje sodybos kaime“ norime užsiminti ir apie mūsų sodybą.

10. “Alantos žirgai” – Alanta, Lietuva

Kaimo sodyba „Alantos žirgai“ yra įsikūrusi nuostabios gamtos apsuptyjeAlantos apylinkėse, Molėtų rajone. Ši sodyba sukurta specialiai tiems, kurie nori pabėgti nuo miesto triukšmo ir kasdienės rutinos, ir pasimėgauti ramia, natūralia aplinka. Alantos apylinkės ypatingos tuo, kad čia bene ilgiausiai Lietuvoje stūksojo ledynmečio ledkalniai, kurie slinkdami bei tirpdami sufomavo nepakartojamą kalvelių, slėnių, upelių bei versmynų kraštovaizdį.

Poilsio nameliai „Alantos žirgai“ bei sodybos kaime yra puikus pasirinkimas tiek trumpoms atostogoms, tiek ilgesniam poilsiui. Nameliai įrengti jaukiai ir šiuolaikiškai, o taip pat juose rasite visusšiandieninės buities patogumus, kad Jūsų viešnagė būtų patogi ir nepakartojama. Kiekvienas namelis turi ne tik savo vardą, bet ir išskirtinį charakterį. Čia rasite visko, ko reikia: miegamąjį, virtuvę, vonią ir bendrą svetainę, kurioje galite bendrauti su artimaisiais arba tiesiog mėgautis poilsiu skaitydami knygą. Televizoriaus nameliuose nėra – aplink tiek gamtos garsų ir vaizdų bei ūkio kasdieninio gyvenimo, kad jo čia net ir nepasigestite. Tačiau kiekviename namelyje yra WiFi, ekranas bei projektorius – kad galima būtų ne tik ilsėti, bet ir dirbti, arba žiūrėti krepšinio varžybas.

Sodybos teritorijoje yra daugiau nei pakankamai erdvės lauko veikloms. Jūs galite mėgautis poilsiu terasoje, kurioje akį džiugins nuostabūs gamtos vaizdai arba čia pat galite organizuoti šeimynines vakarienes. Taip pat yra lauko baldai, ir laukoapšvietimas, tad galite kūrenti grilių arba tiesiog mėgautis romantiška atmosfera.

Viena iš didžiausių šios sodybos privalumų yra tai, kad ji įkurta ekologiniame žirgininkystės ir gyvulininkystės ūkyje.

Čia galite susipažinti su legendinės žemaitukų veislės žirgai, pabendrauti su jais ar net pavaišinti duonos rieke ar morka. Sodyboje auginama veislinė žemaitukų šeimyna – tėtis Papartis ir trys mamytės, tad dažnai šalia bus ir mažų kumeliukų. Žirgų mylėtojai tikrai bus sužavėti šia galimybe.

Ir kitas didelis sodybos privalumas – vandens telkiniai šalia. Kiekvienas namelis turi savo priėjimą prie didžiojo ar mažesniojo tvenkinio arba prie upės, taip pat kiekvienam nameliui yra lieptas, kad galima būtų ne tik atsigaivinti ir paplaukioti, bet ir ramiai pažvejoti.

Taip pat kiekvienas namelis turi savo privatų kubilą.

Nesvarbu, ar ieškote romantiško savaitgalio su mylimuoju, šeimyninių atostogų su vaikais, ar tiesiog norite pabėgti nuo miesto ir atsipalaiduoti, „Alantos žirgai“ yra puikus pasirinkimas. Sodybos teritorijoje Jūsų lauks ramybė ir neapsakomas gamtos grožis. Sodybų nuoma jūsų kokybiškam poilsiui!

Poilsis su žirgais

Norite daugiau informacijos, susisiekite su mumis!

Aplankykite mūsų tinklapį https://alantoszirgai.lt/, parašykite mums el. paštu info@alantoszirgai.lt skambinkite telefono numeriu +370 699 24377 arba susisiekite su mumis per socialinius tinklus

Lauksime Jūsų atvykstant!